Ogłoszenia

Parafia Niepokolanego Serca NMP I św Antoniego M. Klareta / Ogłoszenia
z dnia: 04.12.2022
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA II NIEDZIELĘ ADWENTU

W czwartek 8 grudnia uroczystość Niepokalanego Poczęcie NMP. Jest to święto pa-tronalne Rycerstwa Niepokalanej, wspólnoty założonej przez św. Maksymiliana Ma-rię Kolbego i Oazy Rodzin. Nie ma w tym dniu rorat.

Rekolekcje

Rekolekcje adwentowe rozpoczną się od przyszłej niedzieli 11 grudnia a potrwają do wtorku 13 grudnia. Rekolekcje poprowadzi O. Mateusz Cyganik CMF, Misjonarz Klaretyn pracujący we Wrocławiu.

Seniorzy

Parafia pragnie zorganizować dla seniorów ćwiczenia przy muzyce, trochę gimna-styki. Jest osoba chętna, która będzie prowadzić te zajęcia. W planach są dwa termi-ny. Pierwsze spotkanie organizacyjne będzie w poniedziałek o 19.15.

Godzina Łaski

W czwartek 8 grudnia w uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. O godz. 12.00 zapraszamy na Godzinę Łaski. Życzę sobie, mówi Maryja, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata. Dzięki modli-twie w tej godzinie, ześlę wiele łask dla duszy i ciała.

Opłatki i świece

Panie z Parafialnego Zespołu Caritas rozprowadzają świece na stół wigilijny. Małe świece w cenie 7 zł., a duże w cenie 13 zł. Panie rozprowadzają również opłatki. Do opłatków jest dołączony list z najważniejszymi informacjami dotyczącymi parafii wraz z życzeniami. Pamiętajmy o zabraniu opłatka i świecy dla chorych i sąsiadów. Opłatki będzie można nabyć jeszcze w zakrystii i w kancelarii. Bóg zapłać za ofiary, jakie składacie przy tej okazji. Parafia nie rozprowadza opłatków po domach.

Kiermasz świąteczny

Przez niedziele Adwentu, po Mszach św., z tyłu kościoła, zapraszamy wszystkich na kiermasz ręcznie robionych wyrobów świątecznych. Dochód ze sprzedaży przeznaczony będzie na wspólnotę i młodzieży.

Obiady

W skarbonce pod figurką Judy Tadeusza było w listopadzie 1125 zł. Parafia opłaca pięciorgu dzieciom obiady w szkole w kwocie 560 zł.

Pomoc

Przypominamy, że okres adwentu, to też czas kiedy dzielimy się z najbardziej po-trzebującymi. Czyli przynosimy do kościoła produkty żywnościowe i chemiczne, z których będą robione paczki na święta dla biednych rodzin

Modlitwy

Jutro pierwszy poniedziałek miesiąca. Msza św. wieczorna w intencji Misji i Misjo-narzy. Podczas Mszy św. zbierana jest taca na wsparcie misji. We wtorek o godz. 17.00 Msza św. pogrzebowa, a w środę o godz. 17.00 różaniec wypominkowy rocz-ny.

Ogłoszenie

Dom Kultury Lutnia ul. Łanowa 14 zaprasza na Koncert Bożonarodzeniowy "Pod skrzydłami aniołów" z udziałem uhonorowanych Chórów łódzkich Canto Allegre pod batutą pani Eweliny Bień oraz Chóru ECHO pod dyrekcją pani Katarzyny Sa-wiak. Koncert adresowany jest do osób starszych, samotnych, niepełnosprawnych i wykluczonych społecznie. Ideą koncertu jest wspólny śpiew kolęd i pastorałek oraz radosne przeżywanie Świat Bożego Narodzenia. Koncert odbędzie się w sobotę 10 grudnia 2022 o godzinie 16.00. Wstęp na koncert jest bezpłatny.

Zmarli Parafianie

W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: Krystyna WALICKA l.81. Piotr BAJDA l.84. Zenobia AUGUSTOWSKA l.86. Zbigniew KRÓL l.54. Henryka GWIS l.83. Wiesław SUKIENNIK l.92. Janina MILEWSKA l.86.
Rzymskokatolicka Parafia pw.
Niepokalanego Serca NMP
i św. Antoniego Marii Klareta

ZGROMADZENIE
MISJONARZY KLARETYNÓW

ul. Klaretyńska 11,
91-117 Łódź

42 655 80 80

nr konta: 
31 1020 3408 0000 4602 0138 1391

Copryight by KLARETYNI 2020 | projekt: www.wpoldodziewiatej.pl
wpoldodziewiatej