Aktualności

Parafia Niepokolanego Serca NMP I św Antoniego M. Klareta / Aktualności
Pielgrzymka do Ziemi Świętej Ziemia Święta, to miejsce szczególne dla każdego chrześcijanina. To miejsce narodzin Zbawiciela, Mesjasza. Miejsca związane z Jego dzieciństwem i dorosłym życiem, z tworzeniem kościoła Apostolskiego i w końcu Jego śmiercią na krzyżu. Wszystkie te miejsca można zobaczyć i dotknąć. Można ucałować ze czcią, jak to robią pobożni pielgrzymi. To po prostu Piąta Ewangelia. Ale to też miejsce przepełnione modlitwą. Modlitwą wiernych trzech największych religii monoteistycznych. Chrześcijan, Muzułmanów i Żydów.
Adwent Umiłowani przez Pana bracia i siostry, rozpoczynamy naszą pielgrzymkę przez Adwent. Niech będzie ona czasem rozpamiętywania, poprzez gesty i słowa liturgii, przyjścia Pana do ludzi. Punkty i etapy naszego pielgrzymowania będzie wyznaczał wieniec adwentowy, przypominający nadzieje i oczekiwania ludzi potrzebujących obecności Pana, który przybywa, by nawiedzić swój lud. Zapalamy pierwszą świecę, abyśmy w szkole Adwentu weszli w czas łaski i z radością powitali wejście Boga w naszą historię.
Grudzień Chociaż dni są jeszcze krótsze, noce jeszcze dłuższe, nastrój grudnia jest odmienny od nastroju listopada. Uroczysta odświętność cechuje ostatni miesiąc roku. Oczekiwanie stanowi istotę grudnia. Oczekiwanie na Gody.

Rzymskokatolicka Parafia pw.
Niepokalanego Serca NMP
i św. Antoniego Marii Klareta

ZGROMADZENIE
MISJONARZY KLARETYNÓW

ul. Klaretyńska 11,
91-117 Łódź

42 655 80 80

nr konta: 
31 1020 3408 0000 4602 0138 1391

Copryight by KLARETYNI 2020 | projekt: www.wpoldodziewiatej.pl
wpoldodziewiatej